SIMONTORNYAI KÉZILABDA KLUB

Pécsi siker az I. SIMOTRADE Kupán.

NB I/B –s csapatokkal hangoltak a tavaszi szezonra a SIKK. junior kézilabdázói. Az NB II-es bajnokság harmadik helyén álló juniorok az erős mezőnyben a kupán a harmadik helyet szerezték meg.

Az első mérkőzésen biztosan győztek a nagy rivális Hőgyész ellen, akik a bajnokság ötödik helyéréről várhatják a tavaszi rajtot. Az NB I/B- s Várpalota ellen sokáig vezettek, de szünet után az előző napi felnőtt megye bajnoki mérkőzésektől elfáradtak, de így is tisztességgel helytálltak.

Nagy Tamás sérülés miatt, egyáltalán nem tudott pályára lépni, hiányoztak a balkezes átlövő góljai. A végső győztes NB I/ B-s Pécsi VSE. csapata ellen már kevés ellenállást tudtak tanúsítani, egyre több játékosnak fájt valamije, ráadásul a csapat első számú kapusa Molnár Balázs már a 10. percben lesérült.

A Pécsi együttes a lehető legerősebb összeállításban érkezett, ez nem baj, de mint később kiderült a torna legjobb kapusának választott játékosa már nem junior korú, másik két játékosa sem biztos, hogy megfelelt a korhatárnak (az interneten nem publikus az életkoruk), igazolásokat nem kértek a rendezők, mindenki becsületére volt bízva kiket szerepeltetnek.

Eredmények:

Hőgyész HSC- Simontornyai KK. 15-19 (7-12 ) Góllövők: Csendes 8, Kapoli 4, Molnár Bence 3, Szabó 2, Kiss 1, Kecskés 1.

Pécsi VSE- Várpalota BSK. 27-18 (12-10).

Pécsi VSE. - Hőgyész HSC 34-21 (16-11)

Várpalota BSK. – Simontornya KK. 15-12 (5-9 ) Góllövők: Csendes 7, Vonya 2, Szabó 1 Kiss 1, Kapoli 1.

Hőgyész HSC.- Várpalota BSK. 15-22 (8-12 )

Simontornya KK. – Pécsi VSE. 17-40 ( 5-21 ) Góllövők: Csendes 6, Ardelán 3, Szabó 3, Vonya 2, Molnár Bence 1, Kiss 1 Torma 1.

Végeredmény:

1. Pécsi VSE 6 p.

2. Várpalota 4 p.

3. Simontornyai KK. 2p.

4. Hőgyész 0 p.

A Kupa legjobb kapusának Zaklajda Józsefet, míg a legjobb játékosnak Bálint Benjamint ( mindkettő Pécs ) választották.

A gólkirályi címet 21 találattal Csendes Flórián (Simontornyai KK.) érdemelte ki.

A díszes kupákat Lampert Csaba ügyvezető elnök adta át, minden játékos emlékpólót is kapott. A szép számú támogatónak köszönhetően közös ebéd zárta a jól sikerült rendezvényt.

Széplaki Zoltán elmondta” szándékosan erős NB I/ B- s csapatokkal hangoltunk az NB II-es tavaszi szezonra. Szeretnénk, ha a téli felkészülés végszakaszában mindig megrendezésre kerülne a SIMOTRADE KUPA” !